Ya tüm çatılarımızı atıkları daha iyi bir kullanım için kullanabilseydik?

Küresel israfı sonsuza kadar önlemek için bugünün atığını kullanmak: bu bizim görevimiz. Dairesel ve sürdürülebilir su yalıtım yapı malzemelerimizle gezegenimizi karşılaştığımızdan daha iyi bir şekilde geride bırakmak için çalışıyoruz. Ürün yelpazemiz, çeşitli tiplerde çakma (kurşun değiştirme) ve düz çatı kaplamasından oluşmaktadır.
Ürünlerimizin hammaddesi, daha önce araba camları gibi güvenlik camlarında kullanılan geri dönüştürülmüş polivinil butiraldir (PVB). Bu atık malzemeyi kullanarak, her yıl temsil ettiği >1 milyar kg'dan fazla atığı azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda emsallerinden daha iyi ve daha sürdürülebilir ürünler yaratmayı da amaçlıyoruz. Ürünlerimizin yaşam döngüsünün sonunda geri dönüştürülebilir ve tekrar Leadax olarak kullanılabilirler. Kısacası, döngüyü kapatıyoruz.

Şu an neredeyiz?

2017 yılında ilk çözümümüzü pazara sunduk. Leadax Flashing, ne yazık ki hala inşaatta kullanılan çatılardaki zehirli kurşunun yerini alıyor. Yanıp sönen malzememiz, kurşun kullanımına göre bir takım avantajlar sunar ve aynı şekilde kullanılabilir ve işlenebilir. Leadax Flashing Original, geleneksel kurşunun görünümüne ve hissine bile sahiptir. Bu nedenle ürünümüze ‘yeni müşteri adayı’ diyoruz. Bunun yanında ikinci Leadax Flashing ürünümüzü Leadax Flashing Easy SA olarak pazara sunduk. Easy SA, kendinden yapışkanlı iki şeride sahiptir ve Leadax Flashing Original’dan daha incedir, böylece bant benzeri bir yanıp sönen ürün sunar. Uygulamalar, diğerlerinin yanı sıra bacaları, boşluk duvarlarını ve vadileri içerir.

Bununla birlikte, dünyadaki tüm kurşun, Leadax Flashing ile değiştirilse bile, her yıl PVB atık yığınının hala %95’i kalacaktı. Ve bu sadece Avrupa’da yalnız. Bu nedenle, hammadde olarak PVB atığını da kullanan döngüsel düz çatı kaplama ürününü piyasaya sunduk. Leadax PVB Çatı Kaplama, dünyanın en sürdürülebilir düz çatı kaplamasıdır ve çatı kaplama ürünlerinde bitüm, TPO, PVC ve EPDM’nin yanında bir sonraki standarttır. Hedefimiz çatı kaplama ürünlerinde dünya standardı olmaktır.

Nereye gidiyoruz?

Döngüsel ve sürdürülebilir su yalıtım yapı malzemelerimizle dünyayı daha iyi hale getirme görevindeyiz. Atıkları hammadde olarak kullanıyor, geri dönüştürülebilen ve yaşam döngülerinin sonunda tekrar Leadax olarak kullanılabilecek uygun fiyatlı ve ölçeklenebilir ürünler yaratıyoruz.

Leadax, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine bağlıdır. Ürünlerimizle CO2 emisyonlarının azaltılmasında küresel bir etki, fosil kaynakların özerkliğinin artması, atıkların büyük ölçüde azaltılması ve Cleantech’te dünya çapında istihdam yaratılması için çalışıyoruz.

Polivinil bütiral (PVB), şimdiye kadar tekrar kullanılamayan güvenlik camları arasındaki plastik folyodur. Dünya çapında bol miktarda PVB atığı mevcuttur. Yalnızca Avrupa'da, bu atık yığınının ağırlığı 1,5 milyar kilogramdan fazladır (her yıl!). Karşılaştırma için: Bu, 150 Eyfel kulesinin ağırlığıdır.

Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerine ulaşmaya kararlıyız

Numune Talep Edin

Numune size tamamen ücretsiz olarak gönderilecektir
Leadax hakkında daha fazla bilgi alacaksınız